Kasia laureatką turnieju powiatowego 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego!

2024-10-20

W sobotę 19 października w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się turniej powiatowy 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Bajki, baśnie, legendy...". Motyw przewodni stwarzał więc szerokie pole do pokazania swoich możliwości interpretacyjnych. Poza tym, zagłębienie się w te teksty, powstałe w jakże odległych czasach, miało wymiar dydaktyczny. Jak zaznaczyli organizatorzy: "W dobie pędu codzienności, chwila refleksji nad bajkami, baśniami i legendami może stać się dla nas powrotem do czasu beztroski oraz inspiracji do lepszego poznania świata i samych siebie. (...) Najstarsze opowieści wciąż mają wiele do powiedzenia i mogą być cennym źródłem mądrości".
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Katarzyna Marzec (kl. V), Piotr Grzywna (kl. VII) oraz Szymon Bryła (kl. VII). Chcemy serdecznie pogratulować recytatorom, bo każdy z nich świetnie zaprezentował przygotowany tekst. Jednocześnie jest nam niezmiernie miło ogłosić, że komisja oceniająca przyznała Kasi Marzec tytuł LAUREATKI! Tym samym nasza uczennica otrzymała nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 5 listopada w Lublinie. Będziemy trzymać kciuki!
Jeszcze raz wielkie gratulacje dla całej trójki! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

• Kasia laureatką turnieju powiatowego 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego!