"The Globetrotter"

2024-04-24

Pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu historii i kultury Polski, krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, kształtowanie postawy szacunku wobec tradycji i kultury własnego narodu oraz innych narodów, wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu ich talentów językowych oraz rozwijanie kompetencji informatycznych i społecznych to główne cele XV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Polski, Krajów Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych "The Globetrotter" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Biłgoraja Janusza Rosłana, Starosty Biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa, Rady Miasta Biłgoraja oraz Oddziału PTTK w Biłgoraju.

W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 23 kwietnia, uczestniczyło 42 uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Kamila Kamińska i Natalia Kapuśniak z klasy VII. Dziewczyny wzięły udział w zmaganiach indywidualnych z zakresu znajomości geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych. Pomimo wykazania się rozległą wiedzą i uzyskania wysokich wyników, naszym uczennicom nie udało się zająć czołowych miejsc. Poprzez udział w konkursie zdobyły jednak wiele nowych doświadczeń i pogłębiły zasób wiadomości na temat krajów anglojęzycznych.

AS

• "The Globetrotter"