Mobilne Planetarium "Mój kosmos"

2024-04-20

W minionym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VII uczestniczyli w seansie edukacyjnym w Mobilnym Planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dowiedzieli się kim był Mikołaj Kopernik, a także zobaczyli jak powstaje wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule w kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Uczniowie odbyli podróż przez Układ Słoneczny, przechadzali się po Marsie, lądowali na Księżycu. Mieli możliwość przeniesienia się w zagadkowy świat kosmosu i odkrywania tajników wszechświata. Poznali również historię powstania Ziemi oraz zmian zachodzących na naszej planecie do dnia dzisiejszego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć animację o życiu dinozaurów i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Pokaz dostarczył naszym uczniom wielu niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

AS

• Mobilne Planetarium "Mój kosmos"