• Facebook
JP2

Spotkanie ze strażakiem

2024-02-24

W minionym tygodniu, 21 lutego, mieliśmy przyjemność gościć absolwenta naszej szkoły, pana Pawła Frelasa - ogniomistrza Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Wizyta strażaka wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów. W trakcie spotkania dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z pracą zawodową funkcjonariusza straży pożarnej. Uczniowie mieli okazję utrwalić zasady bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy i wypadku oraz przypomnieć sobie, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Największe zaciekawienie wzbudziły jednak sprzęt, umundurowanie i kombinezony strażackie, które przywiózł ze sobą nasz gość. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczenia z bliska, a nawet przymierzenia wyposażenia, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie niecodzienną wizytą, a duża część z nich, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami :) Dziękujemy panu Pawłowi za przybycie, ponieważ dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie poznają i uczą się szacunku wobec ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka, dowiadują się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

AS

 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem
 • Spotkanie ze strażakiem

« powrót