• Facebook
JP2

"A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego

2024-02-21

21 lutego przypada Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klasy IV oraz VI przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas I-III miłą niespodziankę. Zaprosili ich na nietypową lekcję języka polskiego, którą samodzielnie przygotowali oraz przeprowadzili, wcielając się w rolę nauczycieli. Na początku dzieci mogły obejrzeć krótką bajkę ukazującą, jak wielką moc mają słowa, których używamy na co dzień. Następnie miały okazję rozwiązywać zadania zaproponowane przez prowadzących. Nie zabrakło głośnego powtarzania łamańców językowych. Pojawiły się zagadki, zabawy ruchowe, a także ćwiczenia rozwijające zasób słownictwa. Na zakończenie wszyscy obecni na zajęciach otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Z pewnością ta niecodzienna lekcja na długo zapadnie w pamięć zarówno tym młodszym, jak i starszym.

AF

  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego
  • "A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą" - relacja z Dnia Języka Ojczystego

« powrót