• Facebook
JP2

„Dzień bez plecaka”

2023-12-06

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. 4 grudnia, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, zorganizowaliśmy taki dzień po raz pierwszy w historii naszej szkoły.
Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w teczki, torby, reklamówki, pudełka, doniczki, garnki, miski, walizki, poszewki od poduszek, kosze, wiaderka, skrzynki na narzędzia,a nawet chlebak, czy też futerał. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.
Co ciekawe "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany, jako zabawa, forma integracji, ale w szczytnych celach chętnie dołączamy się do takich akcji.

AS

 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”
 • „Dzień bez plecaka”

« powrót