Sukcesy naszych uczniów w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Ludowej

2023-12-05

4 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Radzięcinie odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ludowej. Wydarzenie miało na celu przede wszystkim wzbudzanie u dzieci szacunku dla tradycji rodzinnych i lokalnych, a także uwrażliwianie na piękno języka literackiego oraz mowy ojczystej. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Anastazja Gruszka (kl. II), Kacper Grzywna (kl. III), Katarzyna Marzec (kl. IV), Piotr Grzywna (kl. VI) oraz Kamila Kamińska (kl. VII). Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III; klasy IV-VI; klasy VII-VIII. Komisja konkursowa brała pod uwagę: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny.

Jury doceniło prezentacje naszych uczniów i przyznało następujące nagrody:

• Piotr Grzywna zajął I miejsce, a Katarzyna Marzec III miejsce w kategorii klas IV-VI.

• Kamila Kamińska zdobyła III miejsce w kategorii klas VII-VIII.

• Kacper Grzywna dostał wyróżnienie w kategorii klas I-III.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk organizatorów. Gratulujemy wszystkim pięknych występów. Jesteśmy dumni z kolejnych sukcesów naszych podopiecznych.

• Sukcesy naszych uczniów w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Ludowej