• Facebook
JP2

Spotkanie z policjantem

2023-09-23

W ramach działań wychowawczo-profilaktycznych szkoły 22 września naszych uczniów odwiedził policjant dzielnicowy Posterunku Policji we Frampolu aspirant Paweł Gromadzki. Na spotkaniu z dziećmi z oddziałów przedszkolych oraz klas I-III pan policjant mówił o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności zasadach bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz wytłumaczył uczniom, jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. W klasach starszych celem spotkania, poza przypomnieniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, było przybliżenie tematyki przestępstw popełnianych w internecie oraz związanych z tym konsekwencji prawnych. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczą w mediach społecznościowych, dodają komentarze, upubliczniają treści różnego typu, dlatego ważne jest, aby przypominać o tym, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może nieść za sobą poważne skutki. Dzielnicowy zwrócił uwagę uczniów klas IV-VII na to, że w sieci nie można czuć się anonimowo oraz, że za publikowanie w internecie obraźliwych wpisów mogą ponieść konsekwencje prawne. W rozmowie z uczniami podkreślił, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy w stosunku do innych osób. Na zakończenie każdego ze spotkań odbyły się jeszcze dyskusje podczas których uczniowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

AS

  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem

« powrót