„Warta Pamięci”

2023-09-19

16 września na cmentarzu parafialnym we Frampolu odbyła się Akcja „Warta Pamięci”. W uroczystościach wziął udział Pocztet Sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja nauczycieli z Dyrektorem Szkoły panem Stanisławem Sajem na czele. Przedsięwzięcie rozpoczęło się punktualnie o 17:30, jednocześnie w 30 lokalizacjach województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i podlaskiego. Jest to ogólnopolska akcja upamiętnienia ofiar sowieckiej agresji na wschodzie kraju. Organizowana jest z inicjatywy Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego i Fundacji Rekonstruktorzy.pl. Poległych spoczywających na cmentarzu we Frampolu uhonorowano deklamacją fragmentów wierszy „Ballada wrześniowa” Jacka Kaczmarskiego oraz „17IX” Zbigniewa Herberta, złożeniem wiązanek i zapaleniem zniczy.

AS

• „Warta Pamięci”