• Facebook
JP2

Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania

2023-09-12

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku pochylaliśmy się nad dziełem Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. By przybliżyć nieco ten niełatwy, ale jakże wartościowy tekst literacki, uczniowie klas IV-VI przygotowali krótkie przedstawienie. Odbyło się ono 13 września. Widzowie mieli okazję „przenieść się” na chwilę do studia telewizyjnego i obejrzeć transmisję programu poświęconemu książce.

Zaproszeni goście, w których role wcielili się nasi szkolni aktorzy, przywołali najważniejsze epizody z życia autorki książki, streścili krótko tekst, a także przeczytali głośno fragmenty powieści. Nie zabrakło również refleksji nad przesłaniem płynącym z utworu czy elementów humorystycznych, o które zadbali prowadzący.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji. Do zobaczenia za rok!

AF

  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania
  • Kolejna odsłona akcji Narodowego Czytania

« powrót