• Facebook
JP2

Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...

2023-09-04

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, uczciliśmy pamięć żołnierzy spoczywających na cmentarzu wojennym na "Przykrej Górce". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Kamila KamińskaNatalia Kapuśniak z klasy VII wraz wychowawcą oraz pan Kazimierz Kamiński reprezentujący Radę Rodziców udali się na cmentarz, gdzie minutą ciszy, modlitwą i zapaleniem zniczy upamiętnili spoczywających tam obrońców wolności Polski.

Cmentarz wojenny w lesie na "Przykrej Górce" jest pozostałością ciężkich walk, które toczyły się w okolicach Smorynia podczas I wojny światowej. Znajduje się tam sześć mogił zbiorowych, w których spoczywają żołnierze różnej narodowości, polegli w walkach toczonych w dniach 15 do 29 lipca 1915 r.  Cmentarz został wpisany do rejestru zabytków i jest objęty patronatem naszej szkoły.

AS

  • Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...
  • Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...
  • Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...
  • Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...
  • Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...
  • Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...

« powrót