• Facebook
JP2

„Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”

2023-05-30

Niejednokrotnie informujemy o udziale naszych uczniów w konkursach. Są to rozmaite przedsięwzięcia – na niższym lub wyższym szczeblu i o zróżnicowanej tematyce. Często kończą się one sukcesami, co za każdym razem staje się dla szkoły źródłem ogromnej radości oraz dumy. Zdarza się jednak – choć zdecydowanie rzadziej – że również nauczycielom przytrafia się okazja do spróbowania swoich sił w zmaganiach, których myślą przewodnią jest rozwijanie zainteresowań czy pasji.

Kierując się tą ideą, Kuratorium Oświaty w Lublinie zorganizowało w tym roku I Wojewódzki Przegląd Twórczości Wokalnej Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Celem wydarzenia było m.in. promowanie talentów wokalnych nauczycieli.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym należało przesłać organizatorom nagranie MP4 z wykonaniem przygotowanej przez siebie piosenki. Jury dokonało oceny występów i wybrało uczestników, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału. Odbył się on na żywo z udziałem publiczności 29 maja 2023 roku w Zamojskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z całego województwa. Dobór repertuaru okazał się różnorodny – od muzyki rozrywkowej, przez poezję śpiewaną, rockowe brzmienia, aż po muzykę klasyczną. W Jury zasiadali profesjonalni muzycy, m.in. przewodniczącym komisji konkursowej był znany na polskiej scenie muzycznej, charyzmatyczny wokalista – Piotr Cugowski. Zespół oceniający brał pod uwagę przede wszystkim: walory głosowe, dobór repertuaru, interpretację utworu, muzykalność, wyczucie rytmu oraz wyraz artystyczny. 

W nadmienionym powyżej przeglądzie wzięła udział nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły – pani Agnieszka Farion, której muzyka towarzyszy od najmłodszych lat. Co ciekawe, jej przygoda ze śpiewaniem rozpoczęła się w naszej szkole, bo to właśnie tutaj polonistka stanęła na scenie po raz pierwszy, jako sześcioletnia uczennica.

O tytuł najpiękniejszego głosu wśród nauczycieli i pracowników oświaty w koncercie finałowym rywalizowało aż 21 solistów, 3 duety i 2 zespoły. Byli to utalentowani wykonawcy prezentujący wysoki poziom kunsztu wokalnego i artystycznego. Pomimo ogromnej konkurencji, pani Agnieszka w zachwycający sposób wykonała poruszający utwór „Oczy tej małej”. Przejmujący tekst autorstwa Agnieszki Osieckiej połączony z przepięknym głosem i emocjonującą interpretacją naszej uzdolnionej pani polonistki sprawiły, że jej występ nie miał sobie równych. Pani Agnieszka Farion, jednogłośną decyzją Jury, została zwyciężczynią I Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Wokalnej Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Jesteśmy niezmiernie dumni i serdecznie gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia. Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów, zarówno w pracy dydaktycznej, jak również w rozwoju talentu wokalnego.

  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”
  • „Śpiewać każdy może… Nauczyciel też!”

« powrót