• Facebook
JP2

Wycieczka klas 0-III do Zamościa

2023-05-19

19 maja dzieci z klas 0-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę, której głównym celem było poznanie historii „miasta idealnego”, jakim jest Zamość. Zaraz po przyjeździe przywitał nas wojownik strzegący miasta w stroju muszkietera. Pierwszym punktem było przejście podziemiami, w których kiedyś tętniło życie. Znajdowały się tam piece, w których wypiekano chleb dla mieszkańców miasta. Następnie zwiedziliśmy rynek wodny, rynek główny z przepięknymi bogato zdobionymi kamieniczkami, a przede wszystkim z ratuszem oraz rynek solny, na którym przed setkami lat prowadzono handel. Po obfitym posiłku, który dzieci po długim spacerze zjadły z apetytem, udaliśmy się do zoo. Zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej połączonej z prelekcją. Następnie pani przewodnik zabrała całą grupę na spotkanie ze zwierzętami. Spacerując po ogrodzie słuchaliśmy ciekawych informacji o zwierzętach. Obserwowaliśmy różnorodne gatunki ptaków, ssaków, płazów i owadów, których w zamojskim zoo jest naprawdę bardzo dużo. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni oraz bogatsi o zdobytą wiedzę. Kolejna wycieczka będzie z pewnością cieszyła się równie dużym zainteresowaniem, jak ta do Zamościa.
 

EK

 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa
 • Wycieczka klas 0-III do Zamościa

« powrót