• Facebook
JP2

Dbajmy o Ziemię

2023-05-13

W związku z corocznymi obchodami Dnia Ziemi uczniowie klas V-VIII w ramach lekcji geografii wzięli udział w projekcie ekologicznym „Jestem EKO”. Poszukiwali rozwiązań, jakie mogliby wdrożyć w swoje życie, aby chronić nasza planetę. Pomysły, jak każdy z nas może dbać o Ziemię, zostały zaprezentowane na gazetce „Zainwestuj w naszą planetę”, np. zakręcaj wodę, zrezygnuj z plastikowych opakowań, prawidłowo segreguj śmieci, itp. W celu ograniczenia ilości śmieci, można stworzyć „coś z niczego”. Okazuje się, że powtórne wykorzystanie niepotrzebnych opakowań, nakrętek, kartonów, nie jest takie trudne. Świadczą o tym piękne prace przestrzenne przygotowane przez młodzież. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających ekologiczne skarbonki, pojemniki, doniczki, gry, ozdoby, kwiaty, roboty. Zachęcamy również do refleksji: „Zastanów się zanim coś wyrzucisz, wykorzystaj ponownie. Matka Ziemia i przyszłe pokolenia będą Ci wdzięczne.”

BB

  • Dbajmy o Ziemię
  • Dbajmy o Ziemię
  • Dbajmy o Ziemię
  • Dbajmy o Ziemię
  • Dbajmy o Ziemię
  • Dbajmy o Ziemię

« powrót