Powitanie wiosny

2023-03-23

Powszechnie wiadomo, że 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Jak co roku, uczciliśmy w naszej szkole ten radosny i długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Książki i zeszyty odeszły na chwilę w cień, a w zamian pojawiło się mnóstwo różnych atrakcji.

Pierwszym punktem imprezy był szkolny pokaz mody wiosennej. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt, które pięknie prezentowały na wybiegu samodzielnie dobrane, a niekiedy nawet zaprojektowane, wielobarwne stroje. Modelki oceniało jury powołane specjalnie w tym celu. Zwrócono uwagę, że wszystkie kreacje wyróżniały się pomysłowością i zdecydowanie zasługiwały na uznanie. Postanowiono jednak nagrodzić następujące osoby:

I miejsce – Wiktoria Bielak z kl. IV

II miejsce – Katarzyna Marzec z kl. III

III miejsce – Marcelina Brzozowska z kl. IV

Wyróżnienie – Nadia Badach z oddziału 6-latków.

Następnie odbyła się kolejna już edycja szkolnego konkursu „Mam talent”. Jak co roku, nie zabrakło wspaniałych i zaskakujących występów, a uczestnicy konkursu udowodnili, że mogą pochwalić się niesamowitymi umiejętnościami. Po niełatwych obradach komisja oceniająca ogłosiła następujący werdykt:

I miejsce – Karolina Dubaj z kl. I, Weronika Dubaj z kl. III i Kamila Kamińska z kl. VI (układ taneczny z elementami akrobatyki)

II miejsce – Lena Leśniewska z kl. IV (śpiew)

III miejsce – Adrian Chołota z oddziału 6-latków (wykazanie się wiedzą z zakresu geografii)

Wyróżnienie – grupa teatralna, którą tworzą uczniowie kl. VIII (wystawienie sztuki teatralnej inspirowanej książką Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”)

Na zakończenie uczniowie wszystkich klas wzięli udział w teleturnieju wiedzy o życiu. Każda klasa stanowiła odrębną drużynę. Pytania były podchwytliwe, niekiedy żartobliwe i wymagały przede wszystkim twórczego podejścia do różnych problemów. Rywalizacja była zacięta i przez długi czas wyrównana. Jednak po kilku rundach na prowadzenie wysunęły się następujące zespoły:

I miejsce – kl. VIII

II miejsce – kl. VI

III miejsce – kl. IV

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursach. Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi wkrótce.

• Powitanie wiosny
  • Pokaz mody wiosennej