• Facebook
JP2

Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza

2023-03-02

Przychodzimy dziś z niecodziennym i nader wyjątkowym ogłoszeniem. Różni się ono znacząco od większości zamieszczanych tu wpisów. Nie dotyczy bowiem osiągnięć uczniów, lecz sukcesu jednego z naszych nauczycieli!
Pan Łukasz Krawiec prowadzi zajęcia z wychowania fizycznego, informatyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Jego największa życiowa pasja to sport, a w szczególności fascynuje go koszykówka 3x3. Jest to odmiana znanej wszystkim dyscypliny sportu, polegająca na tym, że dwie trzyosobowe drużyny grają przeciwko sobie, wrzucając piłkę do jednego kosza. Wuefista wykorzystuje wolny czas na systematyczne doskonalenie swych umiejętności. Na co dzień trenuje z zespołem 3x3 Biłgoraj (dawniej: Slam Drinkers).
Być może nie każdy wie, że przez niespełna dziesięć lat – bo tyle trwa koszykarska przygoda naszego nauczyciela – Pan Łukasz niejednokrotnie miał okazję brać udział w wielu niemałych zawodach sportowych. Ma też na swoim koncie mnóstwo niebagatelnych sukcesów. Wielokrotnie uczestniczył w turniejach BOSCH GRAND PRIX POLSKI 3x3, a w 2017 roku jego drużyna wywalczyła w tych rozgrywkach zaszczytne 3. miejsce. Warto też nadmienić, że od 2018 roku Pan Krawiec startował w finałach Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. W 2021 roku wraz ze swoimi kolegami z zespołu wywalczyli 6. miejsce podczas tych zmagań. Oprócz tego próbował swoich sił także w innych turniejach koszykówki 3x3, toczących się zarówno w Polsce, jak i za granicą.
W ubiegłym tygodniu rozpoczęło się kolejne ważne wydarzenie dla świata sportu – rozgrywki w ramach LOTTO Polskiej Ligi Koszykówki 3x3. Odbywały się one na hali MOSiR w Lublinie oraz były transmitowane na kanale Polsat Sport. Wystąpił w nich Pan Łukasz Krawiec, który reprezentował drużynę #PTGSokółŁańcut. Po wielu intrygujących akcjach i pełnych napięcia momentach, zespół uplasował się na 4. miejscu, co zdecydowanie jest olbrzymim osiągnięciem! Sokół pokonał przeciwników ze Szczecina, Dąbrowy Górniczej, Sopotu oraz Torunia.
Udział Pana Krawca we wspomnianych wyżej rozgrywkach sportowych stał się dla wszystkich członków naszej społeczności szkolnej wielkim, doniosłym i jakże istotnym wydarzeniem. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły, z nieskrywanym rozemocjonowaniem, zacięcie kibicowali swojemu nauczycielowi, koledze, wychowawcy. Nie zabrakło nawet wspólnego oglądania meczów emitowanych na kanale Polsat Sport.
Czujemy nieskończoną dumę z osiągnięć Pana Łukasza na tak szeroką skalę. Śledząc jego poczynania na boisku, nie dało się przejść obojętnie obok znakomicie rozegranych akcji czy przemyślanej taktyki gry. Jesteśmy pełni uznania i składamy mu serdeczne gratulacje! Mamy nadzieję, że ten urywek sportowej historii uświadomi nam wszystkim, że nigdy nie należy się poddawać. Trzeba raczej nieugięcie podążać za marzeniami, realizować swoje pasje i nie rezygnować z wyznaczonych celów. Jednocześnie ów przykład z pewnością uzmysłowi, że zwycięstwa nie biorą się znikąd. Najczęściej muszą być poprzedzone wieloma wyrzeczeniami i godzinami spędzonymi na żmudnych treningach, a nierzadko również bywają naznaczone porażkami. Czy zatem warto? Przykład naszego nauczyciela nie pozostawia chyba żadnych wątpliwości.
Życzymy Panu Łukaszowi jeszcze wielu sportowych (i nie tylko!) sukcesów, choć właściwie – po niezapomnianych wydarzeniach ostatnich dni – chyba nikt nie ma cienia wątpliwości, że z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy o jego sportowych dokonaniach.

AF

 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza
 • Ciężka praca popłaca… – słów kilka o koszykarskich dokonaniach pana Łukasza

« powrót