foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Wciąż pamiętamy o Tych, co za wolność naszą życie swe oddali...

W 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej uczennice klasy VIII: Monika Brytan i Izabela Furlepa wraz z Opiekunem SU Panią Anetą Sitarz udały się na cmentarz wojenny na "Przykrej Górce", gdzie minutą ciszy, modlitwą i zapaleniem zniczy upamiętniły spoczywających na cmentarzu obrońców wolności Polski.

Cmentarz wojenny w lesie na "Przykrej Górce" jest pozostałością ciężkich walk, które toczyły się w okolicach Smorynia podczas I wojny światowej. Znajduje się tam sześć mogił zbiorowych, w których spoczywają żołnierze różnej narodowości, polegli w walkach toczonych w dniach 15 do 29 lipca 1915 r.  Cmentarz został wpisany do rejestru zabytków i jest objęty patronatem naszej szkoły.

AS

Czytany 129 razy