foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Dzień Patrona

6 czerwca obchodziliśmy XIV rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. W tym szczególnym dniu swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Sekretarz Gminy – Pani Anna Ruszczak; Kierownik Referatu Oświaty we Frampolu – Pani Barbara Małek; przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu i Koła Łowieckiego nr 20 „Głuszec” w Biłgoraju – Pan Jan Szulc; Radni Gminy – Pani Alina Gruszka i Pan Zbigniew Kowal wraz z małżonką, Panią Wiesławą Kowal, a także rodzice oraz okoliczni mieszkańcy.  
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą odprawił Ksiądz Mateusz Kozyra. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor, Stanisław Saj. Po powitaniu zgromadzonych oraz kilku słowach wstępu został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów, poświęcony naszemu Patronowi – Janowi Pawłowi II. Piosenki wykonywane przez chór i solistów, wiersze autorstwa Papieża Polaka wygłaszane przez recytatorów, a także słowo wiązane porządkujące najważniejsze epizody z życia Karola Wojtyły pozwoliły nie tylko lepiej poznać biografię i osobowość Ojca Świętego, ale również skłaniały do refleksji, a momentami wywoływały wzruszenie. Jak podsumowali narratorzy: „Przecież nie cały umieram. To, co we mnie niezniszczalne, trwa!” – Jan Paweł II napisał w jednym ze swoich utworów. To prawda, zostawił nam, ludziom bezcenne dziedzictwo. I cokolwiek chcielibyśmy powiedzieć o Papieżu, będzie to zawsze za mało”.
Na zakończenie części artystycznej wszyscy obecni odśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń Ojca Świętego, po czym ponownie przemówił Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście.
Kolejnym punktem programu był poczęstunek w szkole, na który udali się zebrani. Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy wiedzy o Papieżu. Dzieci z klas młodszych najpierw oglądały film edukacyjny o Janie Pawle II, a następnie odpowiadały na pytania związane z postacią Karola Wojtyły. Największą wiedzą wykazali się następujący uczniowie z klas I-III:
I miejsce - Weronika Bielak (kl. II)
II  miejsce – Wiktor Chołota (kl. III)
III miejsce – Maja Moskwa (kl. III)
Z kolei dla klas IV-VIII został zorganizowany teleturniej, w którym brały udział cztery drużyny – każda klasa stanowiła odrębny zespół. Poziom był naprawdę wyrównany, ale ostatecznie zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIII.
Podsumowanie konkursów, wręczenie nagród i dyplomów zakończyło ten wyjątkowy dla naszej społeczności szkolnej dzień. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

Czytany 95 razy