foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Lublin historycznie

4 maja dla uczniów klasy VII i VIII był intensywnym dniem, a poszczególne punkty programu wycieczki były ściśle związane z historią.
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym uczniowie obejrzeli spektakl historyczny “Zapora. Nigdy się nie poddamy” przedstawiający losy majora Hieronima Dekutowskiego pseudonim Zapora, cichociemnego, legendarnego dowódcy oddziałów partyzanckich Armii Krajowej na Lubelszczyźnie.
Kaplica św. Trójcy na Zamku Lubelskim to jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce. Z jej historią, uczniów zapoznała pani przewodnik, opowiadając o jej powstaniu najwięcej uwagi poświęciła bizantyjsko - ruskim freskom ufundowanym przez króla Władysława Jagiełłę.
Kolejnym punktem wycieczki była historyczna gra miejska przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej “O wilkach mowa” Uczniowie podzieleni na grupy wykorzystując materiały przygotowane przez IPN, z pomocą telefonów GPS przemieszczali się ulicami miasta rozwiązując kolejne zadania.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie terenu dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku. O tych trudnych tematach opowiadała pani przewodnik, oprowadzając nie tylko po wystawach stałych a również po terenie dawnego obozu.

Czytany 105 razy