foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Wycieczka do Zamościa

We wtorek 26 października 2021 roku uczniowie klas siódmej i ósmej wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Zamościa. Po dotarciu na miejsce wszyscy udali się do Centrum Kultury Filmowej Stylowy, by obejrzeć film pt. Czarny młyn w reżyserii Mariusza Paleja, będący adaptacją słynnej powieści dla dzieci i młodzieży Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów ukazywane na ekranie. Nie zabrakło momentów skłaniających do refleksji czy scen wywołujących wzruszenie. Jednocześnie autorzy produkcji zadbali o wartkość akcji, a także wprowadzili elementy  zaskoczenia.
Po seansie filmowym przyszedł czas na aktywną część wycieczki. Wszyscy udali się do parku trampolin Fort Jump. Po zaopatrzeniu w specjalne skarpetki antypoślizgowe oraz po wykonaniu krótkiej rozgrzewki prowadzonej przez trenera, uczniowie zaczęli korzystać ze wszystkich dostępnych w parku atrakcji. Pod okiem specjalistów wykonywali przeróżne akrobacje. Okazało się, że wiele osób mogło pochwalić się nieprawdopodobnymi umiejętnościami w tym zakresie.
Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się na zasłużony posiłek. Mimo wyczerpania, podróż powrotna upłynęła w miłej atmosferze. Nie zabrakło wspólnego śpiewania oraz wzajemnego dzielenia się wrażeniami z pobytu w odwiedzonych miejscach. Właściwie dopiero po dotarciu przed budynek szkoły dało o sobie znać zmęczenie. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że wyjazd należy zaliczyć do udanych i warto byłoby powtórzyć tę przygodę.
Wycieczka stała się doskonałą okazją do kształtowania wrażliwości estetycznej uczniów poprzez świadomy odbiór dzieła filmowego, niezapomnianą lekcją wychowania fizycznego oraz szansą na integrację młodzieży.

Czytany 156 razy
Więcej w tej kategorii: « Gramy zmysłami Dzień Dyni »