Wycieczka do Zamościa

We wtorek 26 października 2021 roku uczniowie klas siódmej i ósmej wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Zamościa. Po dotarciu na miejsce wszyscy udali się do Centrum Kultury Filmowej Stylowy, by obejrzeć film pt. Czarny młyn w reżyserii Mariusza Paleja, będący adaptacją słynnej powieści dla dzieci i młodzieży Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy głównych bohaterów ukazywane na ekranie. Nie zabrakło momentów skłaniających do refleksji czy scen wywołujących wzruszenie. Jednocześnie autorzy produkcji zadbali o wartkość akcji, a także wprowadzili elementy  zaskoczenia.
Po seansie filmowym przyszedł czas na aktywną część wycieczki. Wszyscy udali się do parku trampolin Fort Jump. Po zaopatrzeniu w specjalne skarpetki antypoślizgowe oraz po wykonaniu krótkiej rozgrzewki prowadzonej przez trenera, uczniowie zaczęli korzystać ze wszystkich dostępnych w parku atrakcji. Pod okiem specjalistów wykonywali przeróżne akrobacje. Okazało się, że wiele osób mogło pochwalić się nieprawdopodobnymi umiejętnościami w tym zakresie.
Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się na zasłużony posiłek. Mimo wyczerpania, podróż powrotna upłynęła w miłej atmosferze. Nie zabrakło wspólnego śpiewania oraz wzajemnego dzielenia się wrażeniami z pobytu w odwiedzonych miejscach. Właściwie dopiero po dotarciu przed budynek szkoły dało o sobie znać zmęczenie. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że wyjazd należy zaliczyć do udanych i warto byłoby powtórzyć tę przygodę.
Wycieczka stała się doskonałą okazją do kształtowania wrażliwości estetycznej uczniów poprzez świadomy odbiór dzieła filmowego, niezapomnianą lekcją wychowania fizycznego oraz szansą na integrację młodzieży.

Więcej w tej kategorii: « Gramy zmysłami Dzień Dyni »