foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

W poszukiwaniu oznak jesieni

Jesień to wspaniały czas na wycieczki i spacery. Uczniowie klasy II i III wykorzystując piękną pogodę wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy, szukając pierwszych oznak tegorocznej jesieni. Obserwując kolorowe drzewa i krzewy mieli okazję przyjrzeć się im dokładnie, poznać, jak wyglądają ich liście i owoce. Wszyscy podziwiali jesienne barwy, porównywali liście pod względem kształtu, koloru, słuchali śpiewu ptaków i szumu jesiennego wiatru. Na wycieczce nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dużo radości sprawiała dzieciom zabawa wśród miękkich pachnących liści, pokonywanie przeszkód w terenie oraz zbieranie” jesiennych skarbów.” Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt, a możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Była to ciekawa lekcja przyrody, która uświadomiła dzieciom, że przyrodę należy szanować, a dzieci również są za nią odpowiedzialne.

Czytany 17 razy