foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Z energią zmieńmy źródła

22 kwietnia po raz kolejny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz  promowanie zachowań proekologicznych.
Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu, aby obchodzić go tylko raz do roku. Zastanów się co możesz zmienić już teraz? Dzień bez samochodu? Segregacja śmieci? Kupowanie do własnego pojemnika?  (w wielu sklepach możesz bez problemu zapakować wędlinę czy sery do swoich pudełek) Zakupy z własną torbą? Świadome zakupy? Naprawianie, nie wyrzucanie?
Osoby chętne, szczególnie z  klasy 7 i 8 zachęcam do wzięcia udziału w warsztatach on-line  organizowanych przez Ministerstwo Klimatu wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe „Jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film?” z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”). Jak wziąć udział w warsztatach?
22 kwietnia o godz. 11:40 kliknij w link www.dzienziemiwmk.pl. Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania. Warsztaty są szczególnie dedykowane do uczniów klas 7 i 8 oraz szkół średnich, ale wszystkich chętnych zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.

MT

Czytany 100 razy