foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Wycieczka, wycieczka …

Uczniowie klas IV–VIII poniedziałek i wtorek spędzili na wycieczce do Bochni, Krakowa i Niepołomic. Plan wyjazdu był intensywny. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy najstarszą kopalnię soli w Polsce, w Bochni. Następnie po spotkaniu z panią przewodnik poznawaliśmy historię Krakowa, odwiedzając katedrę wawelską, zamek królewski, następnie drogą królewską przeszliśmy w kierunku kościoła mariackiego. Wieczorem po zakwaterowaniu w schronisku i kolacji wybraliśmy się na spacer, były lody i czas na zakup pamiątek. Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Czartoryskich, podziwiając między innymi obraz „Dama z gronostajem”. Następnie przeszliśmy do Kazimierza, poznając po drodze historię żydowskiej społeczności tego miasta. Zwiedzaliśmy synagogę Remuh i cmentarz żydowski. Po obiedzie ruszyliśmy w kierunku Niepołomic, aby zobaczyć „drugi Wawel” renesansowy pałac Jagiellonów. Podsumowując, wycieczka była dla nas świetnie spędzonym czasem edukacji, odpoczynku i wzajemnej integracji między klasami. Mamy nadzieję na kolejny udany wyjazd w przyszłym roku.

Czytany 22 razy