foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

XXI edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”

Historia Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech” sięga 1999 roku, kiedy to został on zorganizowany po raz pierwszy. Jego pomysłodawcami są Starostwo Powiatu Biłgorajskiego oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wraz z Samorządem Uczniowskim. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Młodzież naszej szkoły chętnie wzięła udział w tegorocznej edycji konkursu składającego się z dwóch etapów. Pierwszym były eliminacje szkolne. Zgłosiło się do nich dziewięć osób. Najmniej błędów w dyktandzie popełniła Natalia Deruś z klasy VII, która zakwalifikowała się do finału powiatowego. Odbył się on 8 kwietnia 2022 roku w RCEZ w Biłgoraju.
Tego dnia zwycięzcy zmagań szkolnych zmierzyli się z poprawnym zapisaniem dyktanda konkursowego. Trzeba zaznaczyć, że wymagało to bardzo dobrej znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz umiejętności ich świadomego stosowania. Następnie uczestnicy mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów RCEZ w Biłgoraju oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Ostatnim punktem uroczystości było oficjalne podsumowanie konkursu. Wszystkie osoby startujące w finale powiatowym otrzymały nagrody rzeczowe, a ich opiekunowie dyplomy z podziękowaniami. Zostały również przyznane miejsca i wyróżnienia dla tych, którzy najlepiej poradzili sobie z ortograficznym wyzwaniem.   
Dziękujemy Natalce za godne reprezentowanie szkoły, a w przyszłym roku życzymy stanięcia na podium zwycięzców na szczeblu powiatowym.

Czytany 64 razy