foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Wizyta w siedzibie Okręgu PZŁ w Zamościu

Na zaproszenie Zarządu Okręgu PZŁ w Zamościu w dniu 29 marca odbyło się spotkanie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej z władzami Zarządu. W spotkaniu uczestniczyli: Łowczy Okręgowy Pan Wojciech Adamczyk oraz myśliwi: Pan Jan Szulc i Pan Jerzy Ogrzyński. Uczniom towarzyszyli opiekunowie Dyrektor Szkoły Pan Stanisław Saj oraz Pani Aneta Sitarz.

Prezes PZŁ w Zamościu oraz myśliwi serdecznie powitali przybyłych gości oraz opowiedzieli o pracach Zarządu, zadaniach myśliwych i gospodarce łowieckiej w obwodach obejmujących powiaty: biłgorajski, zamojski, tomaszowski oraz hrubieszowski. W sali wystawowej uczniowie mogli podziwiać trofea myśliwskie, rozpoznawać głosy zwierząt i ptaków oraz pogłębiać swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą fauny i flory polskich lasów. Myśliwi przygotowali słodki poczęstunek oraz upominki dla wszystkich uczestników. Uwieńczeniem spotkania w siedzibie Zarządu Okręgu PZŁ w Zamościu było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Na uczniów czekała też kolejna atrakcja w postaci wycieczki po zamojskiej starówce połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał. Był to czas na poznanie bogatej historii twierdzy Zamość oraz podziwianie piękna renesansowej zabudowy starego miasta z leżącymi w jego centrum ormiańskimi kamienicami i Ratuszem. Uczniowie mieli także możliwość prześledzenia rozwoju sztuki wojennej od XVI do połowy XX wieku oglądając ekspozycję broni i wyposażenia żołnierzy w"Arsenale". Pobyt w Zamościu zakończył się chwilą relaksu w restauracji na zamojskiej starówce, gdzie uczestnicy wyjazdu, otoczeni urokami „Padwy Północy”, mogli posilić się pyszną pizzą.

Czytany 143 razy