foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Żołnierze Wyklęci” to żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego, którzy przeciwstawiali się narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Termin ten obejmuje niejednorodną grupę – od małych organizacji uczniowskich, przez podziemne drużyny harcerskie, lokalne grupy zbrojne, aż po ogólnopolskie organizacje polityczne i wojskowe. „Żołnierze Wyklęci” byli najliczniejszą w Europie antykomunistyczną konspiracją zbrojną. Działali na terenie całej Polski, w tym także na Kresach Wschodnich. Przyjmuje się, że w latach 1944-1963 przez antykomunistyczną konspirację przewinęło się do 300 tys. osób. Podczas apelu przygotowanego przez uczniów klasy VII i VIII uczciliśmy pamięć, odwagę i niezłomność “Żołnierzy Wyklętych,” zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytany 108 razy