foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima

17 listopada dzieci z zerówki i klas I-III wzięły udział w wycieczce do Biłgoraja. Głównym celem wyjazdu był spektakl w BCK pt. ,,Lokomotywa” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Pociąg pełen humoru zabrał swoich najmłodszych widzów w podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem po tej wyjątkowej wyprawie był wesoły konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrywał skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki. Dzięki temu dzieci poznały bohaterów poezji  naszego wielkiego poety: pewną samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, pana Hilarego, co zgubił okulary, dziadka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia Trąbalskiego,  mnóstwo ptaków ,,śpiewających’’ w radiu oraz wiele innych postaci. Dzieciom spektakl bardzo się spodobał, czego wyrazem były gromkie brawa dla jego wykonawców. Kolejną atrakcją dla dzieci były zabawy w Powerlandzie. Tam po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa dzieci miały do dyspozycji różne przeszkody, kładki, sznury z piłkami, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, automaty zręcznościowe itd. Na świetnej zabawie czas wszystkim szybko minął.

Czytany 134 razy