foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Serduszko dla Wojtusia

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma , nie przez to, kim jest,  lecz przez to, czym dzieli się z innymi'' Jan Paweł II.

14 lutego przeprowadziliśmy akcję charytatywną, podczas której uczniowie sprzedawali serduszka, a zebrane pieniążki zostały przekazane na leczenie  ostatniej szansy – Immunoterapię połączoną z chemioterapią dla Wojtka Polańskiego (3 latka). Uczniowie wybrali chłopca spośród wielu dzieci, dla których prowadzone są zbiórki na stronie "Siepomaga.pl" oraz własnoręcznie wykonali i przyozdobili serduszka.  Rodzice sami nie są w stanie zapłacić za leczenie, a koszty są ogromne. Prosili, aby pomóc uratować ich dziecko. Każda złotówka może w tej chwili zaważyć na jego życiu. Akcja  miała na celu  nauczyć uczniów dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. "Praca" dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych (słabszych, mniej sprawnych, mniej zaradnych...), integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!

Czytany 222 razy