Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Żółty Orzech"

2024-03-21

20 marca w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech" adresowanego do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak do roku najpierw przeprowadzono eliminacje szkolne. Osoba, która popełniła najmniej błędów w dyktandzie, otrzymywała nominację do finału powiatowego. Do tegorocznych zmagań z ortografią przystąpiło niespełna czterdziestu uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kapuśniak z klasy VII. Mimo że nie udało się stanąć na podium, warto zaznaczyć, że sam udział w konkursie jest już dużym osiągnięciem. Na zakończenie wszyscy uczniowie dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk organizatorów.

• Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Żółty Orzech"