Wyjątkowa lekcja poezji

2024-03-15

14 marca uczniowie klas IV-VII mieli okazję poznać Pana Feliksa Kunę - dawnego nauczyciela, a także absolwenta naszej szkoły, który w wolnym czasie zajmuje się twórczością literacką. Podczas spotkania zaproszony gość zaprezentował zgromadzonym dorobek pisarski, opowiedział o wydanych tomikach poezji, a także o swojej książce. Okazało się, że może on pochwalić się wieloma znaczącymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Warto chociażby wspomnieć, że w ubiegłym roku został laureatem konkursu "O łabędzie pióro". Celem przedsięwzięcia jest nagrodzenie autorów za upowszechnianie oraz promowanie literatury i publicystyki związanej z Biłgorajszczyzną. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła wzorcowa recytacja jednego z wierszy w wykonaniu samego poety. Nienaganna dykcja, oraz świadoma interpretacja, w połączeniu z mimiką twarzy i gestami zdecydowanie przypadła do gustu słuchaczom. Oprócz tego Pan Feliks Kuna w przystępny sposób przybliżył tajniki powstawania poezji. Zwracał uwagę m.in. na niebagatelną rolę środków artystycznych. Z pewnością spotkanie to na długo zapadnie w pamięć naszym uczniom, a być może niejednego z nich zachęci do samodzielnego sięgnięcia po pióro i spróbowania swoich sił w pisarstwie. Serdeczne dziękujemy Panu Feliksowi Kunie za przybycie, podzielenie się swoją wiedzą oraz pasją.

• Wyjątkowa lekcja poezji