foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Wyróżnienia w powiatowym finale 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

W sobotę 19 listopada w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się turniej powiatowy 26. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Spotkanie miało na celu przede wszystkim promowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą i poezją, a także tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej osób pasjonujących się sztuką recytacji.
Tym razem zaproponowano miłośnikom kultury żywego słowa temat przewodni: „Współczesność”. Stwarzał on rozległe możliwości interpretacji. Jak zaznaczali organizatorzy: „W ostatnich latach zauważamy malejącą tendencję do sięgania po utwory autorów najbliższym naszym czasom, szczególnie po dzieła poetyckie. Oczywiście współczesność możemy rozumieć szerzej, opierając się o ramy określone przez epokę literacką. Jednak ten temat można również odnieść do wydarzeń ostatnich lat, które miały wpływ na życie mieszkańców naszej małej ojczyzny, kraju, jak i świata. Współczesność może także sugerować problematykę odnoszącą się do spraw aktualnych i bieżących, zajmującą nas – jako recytatorów. Przez literaturę można powiedzieć wiele o współczesności, wystarczy tylko sięgnąć głębiej i zostać autorem swej własnej formy”.
W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowało czworo recytatorów wyłonionych podczas przesłuchań w szkole: Lena Leśniewska (kl. IV), Piotr Grzywna (kl. V), Szymon Bryła (kl. V) oraz Julia Leśniewska (kl. VIII).
Na scenie wystąpili uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jury, po wysłuchaniu niespełna trzydziestu wykonań, przyznało:
-wyróżnienie I stopnia dla Szymona Bryły i Piotra Grzywny;
-wyróżnienie II stopnia dla Leny Leśniewskiej.
Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Bardzo  się cieszymy, że prezentacje konkursowe naszych uczniów zostały docenione. Gratulujemy sukcesów!

Czytany 21 razy
Więcej w tej kategorii: « Dzień w Klapkach! ZEBRANIE RODZICÓW »