foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Podsumowanie szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych

"Biblioteka ma w sobie coś magicznego.
Jest niczym portal do wielu różnych światów"
                                                                Amo Jones
Co roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym okresie organizuje się różne przedsięwzięcia mające na celu ukazanie bibliotek jako miejsc przyjaznych wszystkim osobom z nich korzystającym oraz zachęcanie do jak najczęstszego obcowania z literaturą. Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w popularyzowanie tej inicjatywy. Zorganizowano trzy konkursy tematyczne, których wyniki zostały ogłoszone na początku listopada. Prezentowały się one następująco
W konkursie pt. „Najuważniejszy czytelnik lektur” (Uczniowie klas III-VIII przystąpili do testów sprawdzających znajomość lektur z poprzedniego roku szkolnego. W każdym oddziale została nagrodzona osoba z największą liczbą punktów) nagrody otrzymali: ex aequo Joanna Bryła i Aleksander Liwak (kl. III), Maja Moskwa (kl. IV), Szymon Bryła (kl. V), Magdalena Kozak (kl. VI), Natalia Deruś (kl. VIII).
Wyzwanie pod hasłem: „Zaprojektuj zakładki do książek” (Każdy uczestnik wykonywał przynajmniej trzy różne zakładki do książek. Miały być one związane z czytelnictwem.) zakończyło się zwycięstwem dla: Leny Leśniewskiej (kl. IV), Piotra Grzywny (kl. V), Magdaleny Kozak (kl. VI), Kamili Kamińskiej (kl. VI) oraz Natalii Deruś (kl. VIII). Przyznano także kilka wyróżnień, a trafiły one do: Katarzyny Marzec (kl. III), Weroniki Bielak (kl. III), Faustyny Bryły (kl. IV), Marceliny Brzozowskiej (kl. IV), Wiktorii Bielak (kl. IV), Wiktorii Badach (kl. V), Karola Bielaka (kl. V), Dawida Bednarza (kl. VI) oraz Maksymiliana Dubaja (kl. VI). Wychodząc z założenia, że nie każda lektura musi stać na półce, zachęciliśmy uczniów do wykonania projektu polegającego na zebraniu jak największej ilości informacji o wybranej przeczytanej książce w nietypowej formie zwanej „Książką na wieszaku”. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie: Weronika Bielak (kl. III), Kamila Kamińska (kl. VI), Magdalena Kozak (kl. VI), Natalia Deruś (kl. VIII). Wyróżnienia otrzymały natomiast: Katarzyna Marzec (kl. III) i Natalia Kapuśniak (kl. VI). Wymienione osoby podczas szkolnego apelu odebrały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pana Dyrektora. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tego bibliotecznego święta.
 

 

Czytany 35 razy