foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Akcja „Narodowe Czytanie”

Narodowe Czytanie to coroczna akcja organizowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 2012 roku. Polega ona na czytaniu wybranej lektury, do którego mogą się przyłączyć wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. W tym roku tekstem przewodnim stały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – cykl utworów, który stał się manifestem polskiego romantyzmu. Wiersze z owego zbioru są przepełnione nastrojowością, uczuciowością oraz fantazją. Mimo upływu lat, wciąż pozostają bardzo popularne. Warto również wspomnieć o obchodzonym obecnie Roku Romantyzmu Polskiego ogłoszonym z okazji dwóchsetlecia wydania wspomnianego cyklu.
Nasza szkoła przyłączyła się do Narodowego Czytania „Ballad i romansów”. 6 września, podczas uroczystego apelu gromadzącego nauczycieli  oraz uczniów klas 0-VIII, chętne osoby odczytały trzy ballady: „Rękawiczkę”, „Powrót taty” oraz „Świteziankę”, której towarzyszyła przygotowana przez ósmoklasistów inscenizacja.
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcji. Czekamy na kolejną odsłonę przedsięwzięcia. Wiadomo, że za rok będzie czytana książka Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.

Czytany 52 razy