foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Podsumowanie Szkolnego Wyzwania Książkowego pt. „Czytam dla przyjemności”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Wisława Szymborska

Czytanie książek przynosi wiele korzyści. Obcowanie z literaturą poszerza naszą wiedzę, pobudza wyobraźnię, pozwala na mentalne „przeniesienie się” do zupełnie innego świata. Jest też niezawodnym sposobem na produktywne spędzanie wolnego czasu. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez nowoczesne technologie da się jednak zauważyć znaczny spadek zainteresowania czytelnictwem. Dlatego też od stycznia do czerwca 2022 roku w naszej szkole trwała akcja pod hasłem „Czytam dla przyjemności”, która miała na celu m.in. zachęcanie dzieci i młodzieży do częstszego kontaktu z dziełami literackimi. Wyzwanie było kierowane do chętnych uczniów z klas IV-VIII i polegało na tym, że uczestnicy we własnym zakresie czytali wybrane przez siebie książki, które nie były ich lekturami szkolnymi oraz uzupełniali założony specjalnie na potrzeby projektu zeszyt. Po upłynięciu terminu oddawali swoje notatki nauczycielowi języka polskiego. 15 czerwca podczas szkolnego apelu odbyło się podsumowanie akcji. Wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Byli to:
Kamila Kamińska z klasy V;
Magdalena Kozak z klasy V;
Julia Leśniewska z klasy VII;
Natalia Deruś z klasy VII;
Natalia Wójcik z klasy VIII.
Gratulujemy zwycięzcom. Mamy nadzieję, że liczba miłośników czytania będzie stale rosła.

Czytany 57 razy