foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Sukcesy w V Powiatowym Konkursie Poetyckim

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju już po raz piąty zorganizowała Powiatowy Konkurs Poetycki „Biłgorajskie – jakie cudne…”. Inicjatywa ta miała na celu m.in. wspieranie oraz docenianie twórczości poetyckiej dzieci i młodzieży, stwarzanie zachęty do podjęcia pracy twórczej, a także promocję regionu, miasta, wsi — „Małych Ojczyzn” (ważnych dla uczniów ludzi, miejsc, wydarzeń). Przedsięwzięcie było kierowane do osób z klas IV-VIII. Aby wziąć udział w zmaganiach, należało napisać samodzielnie jeden lub kilka wierszy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Na ratunek planecie”.
Chęć uczestnictwa w poetyckim wyzwaniu zgłosiło troje uczniów klasy IV – Wiktoria Badach, Szymon Bryła oraz Jakub Kaziród. Miło nam ogłosić, że dwoje z nich zostało laureatami tego konkursu – Jakub Kaziród zajął II, a Wiktoria Badach – III miejsce.
Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci również cenne nagrody – bony na zakupy do wykorzystania w sklepie Empik. Dodatkowo, jak co roku, wybrane utwory młodych poetów zostaną opublikowane w antologii pokonkursowej.
Warto podkreślić, że tworzenie poezji nie jest zadaniem łatwym. Wymaga ogromnej wrażliwości, sprawności przekazywania swych myśli w zwięzłej formie, a także umiejętności metaforycznego patrzenia na świat. Gratulujemy naszym czwartoklasistom!

Czytany 82 razy