foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

VI Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

8 czerwca w Przedszkolu Katolickim im. Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się finał Międzyprzedszkolnej Olimpiady Matematycznej. W tegorocznej VI edycji konkursu matematycznego dla najmłodszych, rywalizowało 42 dzieci z 21 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu całego powiatu. Cele olimpiady to kształtowanie logicznego myślenia, rozwijanie kompetencji matematycznych, upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród dzieci oraz wyłonienie talentów matematycznych. Wszystko po to, by na kolejnych szczeblach edukacji matematyka sprawiała jak najmniej problemów. Przedszkolaki rozwiązywały zadania otwarte i zamknięte. Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwało jury. Gminę Frampol reprezentowali przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej: Miksza Miłosz i Przemek Blacha. Zespołowo chłopcy zajęli II miejsce, a indywidualnie Miłosz III miejsce, a Przemek tuż za nim IV miejsce. Chłopcy otrzymali puchary indywidualnie i zespołowo oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy pierwszych sukcesów i życzymy kolejnych.

Czytany 82 razy