foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Konkurs czytelniczy dla klas I-III

W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy klas I – III. Celem konkursu było: rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek i czytelnictwa, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz nauka rywalizacji w miłej atmosferze. Warunkiem przystąpienia do konkursu było samodzielne wybranie przez uczniów fragmentu z literatury dziecięcej, który odczytany został przed szerszą publicznością. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury wybrane przez organizatorów. Zgodnie z przyjętymi kryteriami, podczas oceny wystąpień uczniów, jury zwracało uwagę na: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu oraz dobór tekstu. W konkursie wzięło udział 11 dzieci. Spośród nich wyłoniono zwycięzców, oto oni:
I miejsce - Marzec Katarzyna kl. II i Grzywna Kacper kl.I
II miejsce - Brzozowska Marcelina kl. III i Bielak Weronika kl. II
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie konkursem i zachęcamy do poznawania nowych przygód poprzez ciągłe spotkania z książką!

Czytany 86 razy