foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA"

12 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszych progach Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA", który przyjechał do nas aż z Krakowa. Aktorzy zagrali dla naszych uczniów dwa spektakle: „Złośliwości jej królewskiej mości” skierowany do klasy 0-III oraz "Pępek świata" dla klas IV-VIII.
Pierwszy występ dotyczył zasad dobrego wychowania i przeniósł dzieci do baśniowej krainy. Główną bohaterką spektaklu była rozwydrzona i niegrzeczna księżniczka Alicja. Dziewczynka była bardzo próżna i źle traktowała swoich poddanych. Nie chciała dzielić się z innymi, dokuczała służbie, a nawet rodzicom. Za swoje niegrzeczne zachowanie została w końcu ukarana przez Czarodzieja, który zamienił ją w żabę. Na swej drodze spotyka tych, którym sama wcześniej odmówiła pomocy. Ku jej zaskoczeniu, wszyscy wyciągnęli do niej pomocną dłoń. Dzieci bardzo zaangażowały się w losy księżniczki i z zaangażowaniem śledziły jej poczynania w drodze do bycia lepszą osobą.
Drugi spektakl poruszał problem egoizmu i braku szacunku. Uczniowie zobaczyli wiele różnych scen z życia głównej bohaterki- Karoliny. Pozornie kilka przedstawionych sytuacji nie miało ze sobą nic wspólnego.... lecz pozory mylą! Wspólny element to egoizm, który adekwatnie określa zachowanie nastolatki. Historia przepełniona humorem, pokazała jak egoista traktuje innych i jak postrzegany jest przez rówieśników. Nasi szkolni widzowie zrozumieli, że warto patrzeć na drugiego człowieka, bo zdecydowanie ułatwia to funkcjonowanie w społeczeństwie.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali spektakle dopełnione interesującą scenografią, kolorowymi kostiumami oraz oprawą muzyczną i z pewnością na długo zapamiętają ich przekaz.

Czytany 129 razy