foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole długo wyczekiwany przez wszystkich Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji oraz aktywności, w które mogły włączyć się zarówno dzieci, jak i nauczyciele. Już od rana na korytarzach zrobiło się bardzo kolorowo, ponieważ każda klasa przyszła ubrana na inny, wylosowany uprzednio kolor. Do zabawy włączyli się także nauczyciele. Dwie pierwsze lekcje, mimo że odbyły się zgodnie z planem, przebiegały dość nietypowo. Prowadzili je bowiem nie nauczyciele, a wytypowani wcześniej, chętni uczniowie. Zyskali oni możliwość sprawdzenia się w nowej roli. Należy przyznać, że wszyscy ochotnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. W ramach uczczenia Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowano również kolejną edycję szkolnego konkursu pt. „Mam talent”. Swój udział zgłosiło piętnastu ochotników. Uczniowie zachwycili publiczność swymi niezwykłymi, różnorodnymi umiejętnościami. Komisja składająca się z wyznaczonych nauczycieli oraz przedstawicielki uczniów, miała nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców. Ostateczny werdykt brzmiał następująco:
I miejsce – Weronika Dubaj z klasy II (pokaz akrobatyki);
II miejsce – Lena Leśniewska z klasy II (gra na gitarze oraz śpiew) oraz Julia Leśniewska z klasy VII (gra na saksofonie);
III miejsce – Kamila Kamińska (pokaz sztuczek z neoliną) oraz grupa taneczna, w skład której wchodzą uczniowie klasy IV (Nikola Żuk, Magdalena Siwek, Sebastian Pacyk, Jakub Kaziród, Piotr Grzywna, Szymon Bryła);
Wyróżnienie – Małgorzata Furlepa z klasy VII (pokaz akrobatyki).
Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Podziękowania należą się również uczniom klasy VII, którzy chętnie pomogli przy organizacji wydarzenia, wcielając się w role prowadzących czy czuwając nad obsługą techniczną. Ostatnim punktem programu stało się rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą marzannę”. Należy zauważyć, że wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w powierzone zadanie. Mimo, że dzieci pracowały pod presją czasu, efekty końcowe okazały się zdumiewające. Puchar za „Najpiękniejszą marzannę” trafił do klasy III. Po wręczeniu przez Pana Dyrektora nagrody, odbyło się wspólne palenie marzann, symbolizujące przywołanie wiosny. Ten dzień przyniósł wszystkim wiele radości oraz wprawił w pozytywny wiosenny nastrój.

Czytany 77 razy