foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Warsztaty na temat asertywności

W minionym tygodniu uczniowie klas: VII i VIII wzięli udział w warsztatach pt. „Jak być asertywnym?” prowadzonych przez Panią Martę Miazga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Uczestnicy zajęć mieli okazję dowiedzieć się, czym jest asertywność oraz jak odróżnić ją od innych zachowań. Mogli też postawić się w różnych sytuacjach, w których kierowanie się asertywnością byłoby wskazane. Warsztaty zostały przeprowadzone w twórczy, atrakcyjny sposób. Uczniowie chętnie dzielili się swymi przemyśleniami, aktywnie uczestnicząc w dyskusji. Pracowali też w grupach, rozwiązując powierzone zadania, a następnie omawiali je na forum całej klasy. Oprócz tego odgrywali scenki, które uświadomiły, jak często człowiek doświadcza sytuacji wymagających wykazania się asertywnością. Ta nietypowa lekcja okazała się dla młodzieży wartościowa. Trzeba bowiem zaznaczyć, że umiejętność wyrażania własnego zdania z zachowaniem szacunku dla innych jest pożądana, ale jednocześnie trudna do wypracowania. Należy zatem uczyć się jej każdego dnia.

Czytany 120 razy