“Projekt Krokus”

Nasz szkoła dołączyła do edukacyjnego “PROJEKTU KROKUS” zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland, którego polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja. Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują jesienią cebulki żółtych krokusów. Taka paczka dotarła również do naszej szkoły.
Uczniowie klasy VIII w szkolnym ogródku zasadzili cebulki żółtych krokusów upamiętniając w ten sposób najmłodsze ofiary Holocaustu. Kiedy z początkiem wiosny kwitną krokusy, pamiętamy o dzieciach, które straciły życie. A te piękne kwiaty przypominają nam także o tym, że po najstraszniejszych wydarzeniach życie zaczyna się na nowo. My możemy mieć nadzieję, że nadejdą czasy lepsze od tych, które przeminęły.
Miło nam zaznaczyć swoja obecność wśród prawie 600 szkół w całej Polsce. Dziękujemy za możliwość udziału w tym wyjątkowym projekcie.