foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

“Projekt Krokus”

Nasz szkoła dołączyła do edukacyjnego “PROJEKTU KROKUS” zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland, którego polskim koordynatorem jest Żydowskie Muzeum Galicja. Szkoły uczestniczące w projekcie otrzymują jesienią cebulki żółtych krokusów. Taka paczka dotarła również do naszej szkoły.
Uczniowie klasy VIII w szkolnym ogródku zasadzili cebulki żółtych krokusów upamiętniając w ten sposób najmłodsze ofiary Holocaustu. Kiedy z początkiem wiosny kwitną krokusy, pamiętamy o dzieciach, które straciły życie. A te piękne kwiaty przypominają nam także o tym, że po najstraszniejszych wydarzeniach życie zaczyna się na nowo. My możemy mieć nadzieję, że nadejdą czasy lepsze od tych, które przeminęły.
Miło nam zaznaczyć swoja obecność wśród prawie 600 szkół w całej Polsce. Dziękujemy za możliwość udziału w tym wyjątkowym projekcie.

Czytany 115 razy