Podsumowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”.
Z tej okazji w naszej szkole odbywały się różne działania mające na celu promowanie czytelnictwa. Uczniowie klasy IV przebrali się za wybrane przez siebie postaci z ulubionych książek i zaprezentowali stroje w ramach jednej z lekcji języka polskiego. Zorganizowano również dwa konkursy adresowane do uczniów z klas IV-VIII: plastyczny pt. „Ilustracja do wybranej baśni/legendy” oraz literacki pt. „Opowiem Wam o mojej ulubionej baśni/legendzie”. Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs literacki

Kategoria: uczniowie klas IV-V
I miejsce: Kamila Kamińska z klasy V
II miejsce: Wiktoria Badach z klasy IV
Kategoria: uczniowie klas VII-VIII
I miejsce: Julia Leśniewska z klasy VII, Natalia Deruś z klasy VII

Kategoria: klasy IV-V
I miejsce: Piotr Grzywna z klasy IV
II miejsce: Magdalena Kozak z klasy V
III miejsce: Wiktoria Badach z klasy IV,  Kamila Kamińska z klasy V
Wyróżnienia: Szymon Bryła z klasy IV, Faustyna Kaproń z klasy IV, Natalia Kapuśniak z klasy V
Kategoria: klasy VII-VIII
I miejsce: Nikola Skurzak z klasy VIII
II miejsce: Natalia Deruś z klasy VII

Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursach, otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk Pana Dyrektora. Prace konkursowe można podziwiać na gazetkach zdobiących szkolny korytarz.