foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września przedszkolaki z grupy 3-5-latków świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Odbyła się także degustacja soku wyciskanego z jabłek i innych owoców, mini szarlotek oraz samych jabłek. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną podczas wykonywania pracy plastycznej.

Czytany 42 razy