foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

„Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z oddziału dzieci 5-6 letnich wzięły udział w konkursie propagującym wrażliwość ekologiczną - „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Razem z  „Fajniakami” dzieci poznawały magię natury, uczyły się wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko każdego dnia. W paczkach, które otrzymaliśmy od sklepu Biedronka, zamieszczone były maskotki  bohaterów, książki z historyjkami z ich udziałem oraz zestaw naklejek-odznak do nagradzania  ekologicznych postaw wśród uczniów. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu zajęć dotyczących wybranego żywiołu na podstawie scenariuszy i materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie programu, udokumentowaniu i opisaniu tych zajęć oraz przesłaniu indywidualnych prac plastycznych dzieci inspirowanych wybranym żywiołem. Każda klasa pracowała z innym żywiołem: zerówka z ogniem, klasa I z wodą, klasa II z ziemia, klasa III z powietrzem. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i z dużym zaangażowaniem przystąpili do wykonania poszczególnych zadań konkursowych.

Czytany 57 razy