foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 13-14 czerwca 30 uczniów klas IV-VIII wraz z opiekunami brało udział w wycieczce do Zakopanego. Dla zdecydowanej większości z nich była to pierwsza wizyta w Tatrach i okolicach. Podróż rozpoczęła się już o godz. 5.00. Na miejsce zakwaterowania w Zakopanem dotarliśmy około południa. Po zjedzeniu smacznego obiadu "U Kominka", rozpoczęliśmy dalszą realizację planu wycieczki. Najpierw udaliśmy się w okolice skoczni narciarskiej. Największą jednak atrakcją nie tylko pierwszego dnia, ale i całej wycieczki był niewątpliwie przejazd kolejką linową i pobyt na Kasprowym Wierchu (1987 metrów n.p.m.). Słoneczna i ciepła pogoda wpłynęła niewątpliwie na to, że pobyt w wysokich partiach gór dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji. Po powrocie do Zakopanego udaliśmy się na zakupy pamiątek na Krupówki. Niektórzy byli też na projekcji krótkiego filmu w systemie 7D. Dzień zakończył się smaczną kolacją i nocnymi rozmowami. Kolejny dzień rozpoczęliśmy oczywiście śniadaniem, następnie pożegnaliśmy gościnne progi Państwa Gutów i udaliśmy się pod wyciąg krzesełkowy, gdzie ponownie nastąpiły kolejne chwile emocji. Udało się jednak szybko pokonać chwilowy strach. Gdy wszyscy już wysiedli czekał nas 4,2 km przemarsz na Gubałówkę. Odbyły się tam kolejne zakupy oraz podziwianie panoramy Tatr. Wśród ósmoklasistów ogromne emocje wzbudziły także wyniki egzaminów końcoworocznych, które właśnie ukazały się w Internecie. Z Gubałówki zjechaliśmy kolejką linową do Zakopanego. Po krótkim odpoczynku udaliśmy sie do autobusu i odjechaliśmy w drogę powrotną do domu. Nie był to jednak koniec wycieczki. Po blisko 50 km znaleźliśmy się w Kluszkowcach. Tam odbyła się już ostatnia wycieczkowa jazda - kolejką górską, przypominającą tor saneczkowy. Obiad w Krościenku zakończył krótką, ale bardzo atrakcyjną wycieczkę.

Czytany 543 razy