foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Dzień Patrona

9 czerwca odbyły się w naszej szkole obchody XI rocznicy nadania imienia Św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą celebrował i okolicznościową homilię wygłosił Ks. Adam Czupich - Proboszcz z Radzięcina. Po jej zakończeniu i kilkuminutowej przerwie głos zabrał Dyrektor szkoły - Pan Stanisław Saj, który w swoim wystąpieniu powitał zaproszonych gości, następnie krótko nawiązał do postaci Patrona szkoły z racji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża do Polski. Po jego wystąpieniu odbył się okolicznościowy koncert w wykonaniu chórku szkolnego i jego solistów. Złożyły sie na nań piosenki religijne oraz słowo wiążące nawiązujące do pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Dodatkowym punktem rocznicowych obchodów były występy taneczne dzieci z oddziałów przedszkolnych 3-4 latków oraz 5-6 latków. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystość naszą swoim udziałem zaszczycili - jak corocznie - liczni goście. Byli wśród nich księża z Parafii w Radzięcinie: Ks. Adam Czupich, Ks. Romulad Bekier, Ks. Krzysztof Paluch. Przybyli również przedstawiciele władz samorządowych: Pan Ryszard Papież - radny powiatu biłgorajskiego, Pan Józef Rudy - Burmistrz Frampola, Pani Anna Ruszczak - Sekretarz Urzędu Miejskiego we Frampolu, radni Rady Miejskiej we Frampolu - Pani Alina Gruszka, Pan Zbigniew Kowal wraz z małżonką i Pan Wojciech Rębacz, Pan Kazimierz Oszust - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, który zadbał o profesjonalne nagłośnienie uroczystości, emerytowani nauczyciele - Pani Helena Terejko, Pan Czesław Kuna i Pan Feliks Kuna, emerytowani pracownicy obsługi szkoły - Pani Eleonora Leń, Pani Janina Kiszczak, Pani Romana Dubiel i Pani Romana Pęcak, przedstawiciele Rady Rodziców - Pani Teodora Rapa, Pani Justyna Brzozowska i Pani Barbara Łata. Wspaniała, słoneczna pogoda przyczyniła się do tego, że na uroczystość przybyło również wielu mieszkańców Woli Radzięckiej i okolicznych miejscowości, w tym babcie, dziadkowie, rodzice i inni członkowie rodzin dzieci, którzy oprócz obowiązku chrześcijańskiego oraz uczty duchowo - artystycznej, mogli miło spędzić wolny niedzielny czas.

Czytany 826 razy