foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Dzień tabliczki mnożenia

28 września uczniowie naszej szkoły obchodzili VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. W tym dniu „młodsi sprawdzają, czy starsi  tabliczkę mnożenia znają." Sporo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas przerw przez Komisje Egzaminacyjne oraz specjalne uczniowskie Patrole Egzaminacyjne. Ze znajomości tabliczki zostali przepytani wszyscy chętni - uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. W akcji tej wzięły udział klasy IV-VIII. 45 uczniów uzyskało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Najlepszą znajomością tabliczki mnożenia wykazali się nauczyciele i pracownicy szkoły oraz klasa V, VI i VIII.

Akcja ta ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.


Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy!

MF

Czytany 642 razy