Aby wesprzeć dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik, jak organizować zdalne nauczanie. Poradnik jest podzielony na kilka części i zawiera cenne wskazówki dotyczące zdalnego kształcenia. Odrębne fragmenty zostały poświęcone wychowaniu przedszkolnemu oraz edukacji wczesnoszkolnej, wczesnemu wspomaganiu rozwoju w warunkach domowych, przygotowaniu do egzaminów, wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, kształceniu zawodowemu czy kwestiom bezpiecznej pracy przy komputerze i w internecie. Ostatnia część informatora to z kolei informacje o e-narzędziach i e-materiałach, które mogą być wykorzystane w pracy zdalnej z uczniami. Dla uczniów jest to zachęta do systematycznej pracy i aktywnego uczestnictwa w kształceniu na odległość, wskazówki, jak komunikować się z nauczycielem i organizować własną pracę. Rodzice znajdą w publikacji wskazówki, jak zaplanować czas dziecka w domu, żeby zdalną edukację połączyć z realizowaniem obowiązków zawodowych oraz zabawą i odpoczynkiem dziecka. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią poradnika.

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

Działając na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020r., w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty… (Dz.U. z 20 marca poz.493) informuję, że:

-nauka od dnia 25 marca będzie prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość;

-nauczyciele będą komunikować się z uczniami i rodzicami za pomocą dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej i innych komunikatorów;

-sprawdzanie, monitorowanie i ocena prac nastąpi poprzez przekazywanie informacji zwrotnej od uczniów nauczycielom przedmiotów, którzy ustalą i poinformują uczniów o zasadach oceniania;

-źródła i materiały służące do realizacji podstawy programowej wskazuje nauczyciel przedmiotu;

-zajęcia będą realizowane zgodnie z planem lekcji;

-uczeń otrzyma hasło i login do strony epodreczniki.pl, na którą trzeba się zalogować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie epodreczniki.pl (zakładka: filmy instruktażowe i instrukcje);

-każdy rodzic i uczeń może skontaktować się telefonicznie lub pocztą elektroniczną z nauczycielem przedmiotu za pośrednictwem wychowawcy klasy.

Życzę wszystkim zdrowia i powodzenia w tym trudnym okresie. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu ze mną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam wszystkich

Stanisław Saj

Informujemy, że oprócz zadań otrzymywanych do wykonania od nauczycieli poszczególnych przedmiotów, dostępne są również filmy edukacyjne na stronach TVP oraz zestawy zadań powtórkowych dla uczniów kl. VIII - na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zachęcamy wszystkich uczniów, a szczególnie kl. VIII do skorzystania z tej formy pomocy pod kątem przygotowania się do egzaminu ósmoklasisty. Szczegóły na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z wychowawcami klas.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze zostają odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Prosimy o bieżące śledzenie informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz stronie internetowej naszej szkoły. Dodatkowo informujemy, że jeśli mają Państwo dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Dyrektor  szkoły
Stanisław Saj

W piątek 6 marca uczniowie klasy VI wybrali się na nietypową wycieczkę. Nietypową ze względu na udział w niej rodziców. Wspólnie wyruszyli do kina w Lublinie, aby obejrzeć film pt. „Naprzód”. Później udali się na lodowisko "Icemania," aby rodzinnie spędzić czas podczas jazdy na łyżwach. Czynny udział brali zarówno uczniowie, jak i rodzice. Na zakończenie był mały posiłek i powrót do domu. Już w drodze powrotnej słychać było głosy o zorganizowaniu kolejnej takiej wycieczki. Gdzie? Jeszcze nie wiemy.

Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej, prosimy o niewysyłanie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły i przedszkola. Dziękujemy!

26 lutego we Frampolu odbyły się eliminacje gminne do IV Olimpiady Matematycznej Przedszkolaków. W eliminacjach wzięły udział dzieci z czterech  szkół naszej gminy: Frampola, Radzięcina, Teodorówki i Woli Radzięckiej.  Każdą szkołę reprezentowało 2 dzieci wykazujących uzdolnienie matematyczne.  Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki: Weronika Bielak i Kasia Marzec. Obie dobrze poradziły sobie na konkursie, a w szczególności Weronika Bielak, która zajęła  I miejsce i awansowała na następny etap konkursu, który odbędzie się w Biłgoraju  12 marca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tegoroczny bal przebierańców dla klas młodszych odbył się 20 lutego. Wzbudził u uczniów naszej szkoły wiele radości. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiły wcielenie się w ulubione postacie. Pięknie przebrane dzieci bawiły się znakomicie. Czas upłynął błyskawicznie. Do zobaczenia na kolejnym balu już za rok!

,,W karnawale, dookoła wielkie bale. Gdy muzyka  pięknie gra, dobry humor każdy ma! Bal maskowy jest naprawdę pomysłowy. Można przebrać się za jeża, krasnoludka bądź rycerza". Również w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Wspaniałe kreacje, szampańskie humory, szalone tańce i słodka niespodzianka - pączek z okazji Tłustego Czwartku. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu, a uśmiechnięte twarze dzieci były doskonałym dowodem na to :)

startPoprzedni artykuł12345678910Następny artykułkoniec